Oszczędzanie – zacznij od swojego konta bankowego

 Zaczynamy oszczędzanie!

Zaczynamy oszczędzanie! Sprawdź czy konto w twoim banku jest darmowe, jeśli nie i bank cyklicznie pobiera z twojego konta różnego rodzaju opłaty koniecznie przeczytaj ten artykuł, dowiesz się jak tego uniknąć.

Zastanawiałeś się jakimi stałymi opłatami jesteś obciążany.
Prąd, telefon, gaz, ale takie opłaty również często ponosimy za prowadzenie konta bankowego, operacje bądź brak operacji kartą czyli opłata za tak zwane utrzymanie karty, za dokonywanie przelewu.
Warto więc się temu tematowi przyjrzeć, jeśli konto bankowe i kartę zakładałeś 2-3 lata temu to na pewno bank pobiera od Ciebie jakieś opłaty, może to być 2-10 zł (albo więcej) z pozoru mała kwota jednak w skali roku czy tez paru lat są to sumy rzędu 100-1000zł !

Świnki czekają w kolejce, zacznij oszczędzanie już dzisiaj…. zacznij od zmiany konta!

zaczynamy oszczedzanie

Aby uniknąć opłat za prowadzenie konta bankowego w zasadzie są dwa rozwiązania:

1. Pierwsze udać się do banku bądź zadzwonić i zapytać o nowa ofertę, często jest tak. że po takiej wizycie czy telefonie otrzymujemy aneks do zawartej umowy na korzystnych dla nas warunkach.
2. Druga metoda to po prostu przeniesienie swojego konta do innego banku.
Do banku w którym za podstawowe rzeczy typu przelew krajowy płatności karta, utrzymanie karty, prowadzenie konta nie zapłacimy ani złotówki, możemy nawet skorzystać z ofert w których możliwe są ekspresowe przelewy za 0 zł bez limitu.

W ostatnim czasie już prawie każdy bank dodaje jakieś opłaty, ale tak samo często pojawiają się promocje bankowe gdzie na start (spełniając warunki promocji) możemy otrzymać 50zł-200zł czasami i więcej. Warto zainteresować się takimi promocjami, ponieważ taki bonus za założenie konta pozwoli to nam pokryć opłaty nałożone przez bank, a często wczytując się w warunki promocji dowiemy się jak takich opłat uniknąć.
W dziale „Promocje Bankowe” przedstawiamy zawsze aktualne dokładnie wyselekcjonowane promocje którym warto się bliżej przyjrzeć -> szczegóły

Jakie bank ma korzyści z pozyskanego klienta i dlaczego daje takie wysokie premie ?

Nasuwa się pytanie dlaczego banki oferują takie promocje, dlaczego walczą o klientów, gdzie jest haczyk ?
Często w reklamach pojawia się informacja wysokie oprocentowanie lub 0 zł opłat, ale są również liczne “gwiazdki”, np. że brak opłaty jest tylko wtedy jeśli na konto wpływa pensja lub gdy wydamy kartą kilkaset złotych miesięcznie, darmowe wypłaty i wpłaty mogą być ograniczone np do 3 miesięcznie itp. itd. Promocje obejmują zazwyczaj tylko nowych klientów, a starzy klienci nic nie dostają i uciekają do konkurencji, albo zostają i słono płacą za prowadzenie konta. Na rynku pojawiają się jednak i takie promocje gdzie * jest bardzo mało albo takie które kryją warunki łatwe do spełnienia aby konto było darmowe a przy tym jednocześnie dające dodatkowy zarobek w postaci gwarantowanego bonusu lub premii.
To jest nasze zadanie aby prześwietlać promocje i udostępniać naszym czytelnikom tylko tzw. wisienki na torcie.
Promocje bankowe z których może skorzystać każdy przysłowiowy Kowalski gdzie wymagania są relatywnie bardzo małe a premie odpowiednio wysokie. O takich promocjach możecie przeczytać tutaj – > Promocje Bankowe, a jeśli coś jest niezrozumiałe to zapraszamy do bezpośredniego kontaktu lub do komentowania odpowiedniego wpisu.

Główne cele Banku pozyskującego klienta, zachęcając promocjami:

1. Zdobycie nowego klienta
2. Nowy klient = nowe środki na kontach bankowych
3. Zarabianie na pozyskanym kliencie nakładając opłaty kryjące się pod *
4. Sprzedaż banku wraz z klientami więcej klientów tym lepiej
5. Większa ilość klientów danego banku = możliwość negocjacji wyższej cena sprzedaży
6. Zmiana regulaminu – lenistwo klienta – nie zamykanie konta bankowego – nałożenie nowych opłat

To tylko niektóre powody dla których bank jest w stanie dać nam premię dla nowego klienta rzędu 50 zł – 100 zł.
Nie jest to tak, że tylko my korzystamy na promocjach bankowych, ale bank również na tym zyskuje jest to można powiedzieć książkowy przykłąd systemu win-win, każdy wygrywa w tym układzie.

5 komentarzy

 1. wojteczek23@gmail.com pisze:

  A ile można na tym stracić ?

  • admin pisze:

   Stracić, ale na czym ? Mając kont w banku w którym miesięcznie pobierana jest np. opłata 5 zł to rocznie wychodzi jakieś 60 zł nie mówiąc o innych dodatkowych opłatach.

 2. admin pisze:

  Mail z wszystkimi informacjami został do Ciebie wysłany.

 3. Krzysiek_R pisze:

  Witam, właśnie sprawdziłem swoje konto mam w ing i płacę za prowadzenie konta i za kartę jeśli nie dokonam płatności nią za określoną kwotę w ciągu miesiąca, wybiorę się albo zadzwonię tam w poniedziałek, ale tak czy inaczej możesz mi podesłać na maila krzysiekr@wp.pl link do założenia konta w alior-t mobile ?
  Pozdrawiam
  KR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.