Moneyback

Moneyback

W dzisiejszych czasach trudno nam sobie wyobrazić życie bez internetu czy telefonów komórkowych. Świat cały czas dąży do przodu i prawie każdy aspekt życia podlega modernizacji. Proces unowocześnienia nie ominął także pieniędzy, którymi się posługujemy. Obecnie mało, kto w wieku 18-65 lat nie posiada karty kredytowej lub debetowej i zamiast tego płaci gotówką. Te plastikowe karty pozwalają nam płacić niemalże wszędzie za dowolną kwotę i to bez konieczności noszenia portfela. Jest to zarówno dogodne dla nas, ponieważ oszczędzamy miejsce i czas, ale także dla wszystkich sprzedawców, ponieważ nie muszą wydawać nam reszty za nasze zakupy. Jest to bardzo atrakcyjna oferta szczególnie dla rodzin, których wydatki miesięczne można liczyć w tysiącach złotych, a ze zwrotu czyli moneyback, chociaż części pieniędzy każdy się ucieszy.

Od niedawna na rynku pojawiła się doskonała oferta dla osób, które płacą za swoje zakupy przy pomocy karty debetowej, oraz chcą na tym dodatkowo oszczędzić.

Mowa tutaj o moneyback lub cashabcku. Jest to zwrot części pieniędzy na nasze konto za zakupy, które robimy. Każdy bank określa indywidualnie regulamin oferty cashback. W regulaminach znajdziemy zwykle regulacje dotyczące procentu zwrotu za zakupy, maksymalnej miesięcznej i/lub rocznej wartości zwrotu, partnerzy akcji u których otrzymujemy zwrot za zakupy (o ile oferta nie obejmuje wszystkich sklepów) oraz opłaty za kartę i tym podobne rzeczy.

Przeanalizujemy teraz oferty kilku banków proponujących usługę cashback dla swoich klientów.

Pierwsze konto to Konto Tanie Zakupy w Getin Banku.

 

Getin Online oferuje aż 10% zwrotu pieniędzy za zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach oraz na stacjach benzynowych. Za zakupy maksymalny zwrot, jaki możemy otrzymać od banku to 40 złotych miesięcznie oraz maksymalnie 300 złotych rocznie. getin bank 10 % moneybackZwrot pieniędzy następuje maksymalnie do 10 dnia kolejnego miesiąca. Konto, które otwieramy pozwala nam za darmo wypłacać pieniądze w bankomatach w Polsce, prowadzić darmowe konto (o ile mamy wpływy powyżej 1000 PLN/ miesiąc) i wysyłać za darmo przelewy. Za kartę płatniczą musimy uiścić opłatę w wysokości 4 złotych miesięcznie. Aby otworzyć konto wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej banku i czekać na kontakt telefoniczny od pracownika, który otworzy nam konto. Chcę otworzyć konto Tanie Zakupy w Getin Bank – formularz

Drugie konto, o którym będziemy mówić to Konto Active w Eurobanku.

Eurobank oferuje swoim klientom 5% zwrotu pieniędzy na konto za zakupy w kategorii „Rodzina i przyjaciele”, czyli na wszelkie wydatki związane z rozrywką (kino, teatr, bilety itp.  sport oraz rekreacja i podróże. Maksymalny zwrot w skali miesiąca to 60 polskich złotych, a maksymalny zwrot w ciągu roku to 720 złotych. Także konto Active daje nam możliwość wypłacania pieniędzy z bankomatów za zero złotych, oraz możliwość prowadzenia konta za darmo pod warunkiem otrzymania dochodów w wysokości 1500 PLN miesięcznie. To, co wyróżnia konto oprócz usługi cashback oprocentowanie konta na 2% w skali roku. Opłata za posiadanie karty to 3,5 – 4 PLN na miesiąc w zależności od tego czy zdecydujemy się na Visę czy na MasterCard.

Trzecie i ostatnie porównywane przeze mnie Konto to BPH Lubię to! Banku BPH.

Konto jest zbliżone parametrami do porównywanych wcześniej i nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiem, że wypłaty w bankomatach w Polsce będą absolutnie darmowe, a prowadzenie konta i wydanie karty także nie będą nas dodatkowo nic kosztować. Ponadto bank swoim klientom oferuje darmowe przelewy internetowe. Przejdźmy do meritum tematu, czyli moneyback. Zwrot to 3% kwoty zakupów ale za wszystkie płatności kartą, bez różnicy na kategorię wydatków przy limicie 50 złotych miesięcznie i nie więcej niż 600 złotych w skali roku kalendarzowego. bph konto lubie toWniosek możemy złożyć przez dedykowaną stronę internetową, lub bezpośrednio w jednym z oddziałów banku BPH, wymagany będzie jedynie dowód osobisty. Chcę założyć konto Lubię to BPH – formularz

Reasumując to, co przeczytaliśmy wcześniej, banki coraz bardziej starają się przekonać swoich klientów do skorzystania z ich usług.

Jedną z takich metod jest zwrot pieniędzy za wydatki przy płaceniu kartą, czyli tak zwany moneyback. Niemalże każdy bank oferuje konto z taką możliwością, aby jednak znaleźć najbardziej korzystną dla nas ofertę warto przeglądać rankingi kont bankowych, oraz porównywać ze sobą oferty banków przeglądając ich strony internetowe. Czy warto ? Jak najbardziej tak, ale każdy musi sam podjąć decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.