Kantor wymiany walut online

Kantor wymiany walut online

kantor wymiany walut online

kantor wymiany walut online

Już jakiś czas temu można było wymieniać gotówkę online, poprzez różne serwisy które udostępniały taką możliwość.
W dzisiejszych czasach można zauważyć popęd na taką metodę, widzimy w telewizji różne reklamy serwisów.
To oznacza, że ta metoda jest coraz bardziej popularna w wirtualnym świecie, czy to lepiej? Ma to swoje plusy i minusy.

Jakie korzyści wnosi nam wymiana waluty online, zamiast pójście do najbliższego kantoru?

Jest kilka odpowiedzi na takie pytanie, najpopularniejsza odpowiedz jest chyba taka, że nie musimy w ogóle wychodzić z domu.
Załatwiamy szybko sprawę poprzez internet, również sporo osób robi teraz zakupu online z racji takiej, że nie mają czasu tego zrobić w rzeczywistym świecie. Jak mogłeś zauważyć nasuwa się również druga odpowiedz na powyższe pytanie, brak czasu na wyjście z domu. Wiadome praca i różne inne prywatne sprawy.
Myślę, że przedstawiłem Ci korzyści jakich doświadczysz poprzez wymianę waluty online.

Kolejny powód dlaczego warto korzystać z wymianę gotówki poprzez internetowy kantor to łatwość. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę szukaną poprzez nas frazę i wyskoczy nam kilka popularnych serwisów które nam umożliwiają taką metodę. Pozwolę sobie polecić kilka, dość popularny serwisów: walutomat.pl cinkciarz.pl i kantor walut Alior Banku, który jest bardzo łatwy w obsłudze. Nawet gdy będziemy mieli jakiś problem, możemy zawsze zapytać konsultanta o pomoc.

Różnice jakie możemy zobaczyć poprzez wymianę online a tradycyjną, to jedynie chyba taką, że nie odbieramy gotówki osobiście. A cała wymiana dokonywana jest miedzy kontami bankowymi, dostępność do usług wymiany pieniędzy online jest większa ponieważ praktycznie 24/7 nie ma godzin otwarcia i zamknięcia.

Jeżeli chodzi o różnice kursów walut, pomiędzy wymianą tradycyjną a wymianą online to wszystko zależy od serwisu jakie ma stawki tak samo jak zależy od kantoru. Zawsze warto zwracać na to uwagę, bo wiadome, że to parę groszy. Ale przy większej wymianie gotówki, te grosze zamieniają się w złotówki i możemy trochę stracić. Na pewno wychodzi do dużo korzystniej w porównaniu do wymiany online a między wymianą w banku.

Przykładowe kursy porównawcze:

walutomat

W dzisiejszych czasach wszyscy żyjemy w globalnej wiosce. Podróżowanie jest już dużo łatwiejsze niż jeszcze w ubiegłym dziesięcioleciu, a na pewno wielokrotnie prostsze niż jeszcze w ubiegłem stuleciu. Dzisiaj nawet z dnia na dzień możemy dostać się w dowolne miejsce na całym świecie. Jeżeli planujemy jakąkolwiek zagraniczną podróż na pewno przyda nam się obca waluta z kraju do którego zmierzamy. Tutaj zwykle rodzi nam się w głowie pytanie : Jak to zrobić żeby wyszło najtaniej i żebyśmy bezpiecznie trzymali pieniądze. Jeszcze do niedawna odpowiedź na to pytanie była prosta. Należało się udać do pobliskiego kantoru na dworcu lub lotnisku i za gotówkę z naszego portfela otrzymać ekwiwalent w walucie obcej. Oczywiście zarówno dobrze można było to zrobić na miejscu, tylko nie zawsze kantory były skore przeprowadzić wymianę za tak egzotyczną walutę jak polski złoty. Takie wymiany niosły też ze sobą spore niebezpieczeństwo, że zostaniemy naciągnięci przez nieuczciwego handlarza walutami na niekorzystny kurs, bądź co gorsza okradzeni z naszych pieniędzy.
Od niedawna jednak coraz częściej możemy spotkać się z kantorami w internecie. Te tak zwane kantory online pozwalają zawierać użytkownikom transakcje walutowe bez konieczności posiadania kont walutowych w bankach. Obsługa tych serwisów jest banalnie prosta i nawet świeżym użytkownikiem obsługa platform do wymiany walut nie powinna przysporzyć większych kłopotów. Jedną z największych zalet kantorów internetowych są dużo korzystniejsze kursy walut niż w punktach stacjonarnych. Internetowe punkty wymiany walut pobierają znacznie niższą prowizję, ponieważ nie muszą płacić pracownikom oraz zajmować się opłatami takimi jak prąd czy czynsz za wynajem lokalu. Dzięki obniżonym prowizjom na wymianie pary PLN/USD możemy zaoszczędzić nawet 3 grosze za każdą wydaną złotówkę co daje nam przy wymianie 100 dolarów dodatkowe 30 złotych. Wydaje się niewiele, ale Drugą i niemniej istotną zaletą jest bezpieczeństwo transakcji. Procesy internetowe są gwarantowane przez firmy zajmujące się bezpieczeństwem w sieci, ponadto każdy ważniejszy przelew pieniędzy na konto wymaga autoryzacji, a same transakcje są szyfrowane wielobitowymi kluczami zabezpieczeń. Na stronach internetowych kantorów możemy znaleźć także wiele przydatnych informacji które pozwolą nam dodatkowo się zabezpieczyć przed przestępstwami internetowymi. Zaufane punkty wymiany walut online mają certyfikaty bezpieczeństwa oraz przeprowadzone audyty gwarantujące, że nasze pieniądze nie przepadną ze względu na brak płynności. Warto wspomnieć o tym, że kantory internetowe pomagają nam zaoszczędzić czas który musielibyśmy poświęcić przed wyjazdem lub już w jego trakcie na wymianę walut. Jednorazowa transakcja może być dokonana już w ciągu 10 sekund, a dzięki aplikacjom mobilnym dostępnym na smartfony i tablety zarówno na platformy Android, Windows Phone, oraz iOS możemy nawet w trakcie przemieszczania się z jednego punktu do drugiego mając dostęp do internetu nabyć potrzebne pieniądze w danej walucie.

Wśród najpopularniejszych kantorów online na naszej liście nie może zabraknąć strony cinkciarz.pl. Ta polska firma rozpoczęła działalność jako kantor internetowy już w 2008 roku, oferując swoje usługi przez internet tylko dla klientów punktów stacjonarnych tej sieci kantorów. Od 2010 serwis pracuje już niezależnie oferując swoje usługi dla wszystkich konsumentów. Firma z siedzibą w Zielonej Górze zdobyła już prawie trzysta tysięcy pozytywnych opinii i jest liderem wśród firm z tej branży. Wbrew być może pejoratywnie brzmiącej nazwie Cinkciarz.pl jest absolutnie legalną firmą. Cinkciarz.pl oferuje swoim klientom 3 rodzaje transakcji. Pierwszą z nich jest bezpośrednia transakcja z rachunku w banku, z naszego konta osobistego. Innym sposobem wymiany pieniędzy jest doładowanie naszego prywatnego portfela walutowego a następnie handlowanie walutami już z doładowanych przez nas środków. Trzecią i ostatnią opcją są transakcje społeczne. Polegają one na wymianie waluty między użytkownikami strony. Osoba chętna do sprzedaży danej waluty (przykładowo franki szwajcarskie na polskie złotówki) udostępnia swoją ofertę po danym kursie, a następnie oczekuje na kupca chętnego nabyć tę walutę po kursie ustalonym przez sprzedawcę. Wszystkie szczegóły dotyczące systemów wymiany walut oraz działania kantoru znajdziemy na oficjalnej stronie http://www.cinkciarz.pl.
Podsumowując to czego dowiedzieliśmy się wcześniej. Kantor online to udogodnienie dla wszystkich osób które potrzebują wymienić pewnie i relatywnie szybko walutę po najlepszym kursie. Platformy oferowane przez takie firmy są bardzo intuicyjne i nawet średniozaawansowany użytkownik komputera bądź urządzenia mobilnego z łatwością poradzi sobie z wymianą waluty. W dobie globalizacji narzędzie to przynosi wiele korzyści dla klientów chętnych skorzystać z usług wymiany walut.

4 komentarze

  1. racjonalista pisze:

    oszczędność 3gr na dolarze to 30gr na 10 dolarach a 3zł na 100 dolarach a nie 30zł jak napisano w artykule.

  2. frankowicz pisze:

    Zacząłem wymianę od małych kwot i przetestowałem wiele kantorów. Trafiłem w końcu na kantorekspert i już nie szukam super ceny i szybka realizacja przelewów, łatwa platforma wymiany i osobiste podejście do klienta. Czuję się u nich dobrze.Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.